بتن آماده یا همان RMC به‌شدت در صنعت ساخت‌وساز محبوب است و بسیاری از پیمانکاران این محصول را برای پاسخگویی به نیازهای خود انتخاب می‌کنند. با توجه به اینکه RMC در بخش‌های مختلفی از ساختمان استفاده می‌شود، در انواع مختلفی تولید می‌شوند و تنها سیمان را به‌عنوان عامل اصلی خود دارند. انواع مختلف بتن آماده عبارت‌اند از:

بتن آماده استاندارد: بتن آماده استاندارد (Standard Ready-Mix Concrete) ساده‌ترین و درعین‌حال پرکاربردترین نوع بتن آماده است که از مواد ساده و اصلی بتن ساخته می‌شود. این بتن به دلیل انعطاف‌پذیری در طراحی، کاربرد گسترده‌های در بخش‌های مختلف ساختمانی دارد.

بتن معماری و تزئینی: به‌طورکلی بتن معماری و تزئینی (Architectural and Decorative Concrete) بیشتر در ساخت قطعات ساختاری استفاده می‌شود. در سالیان اخیر، شیوه‌های متعددی برای طراحی معماری و تزئین ساختمان استفاده می‌شود که به یک نوع بتن نرم و خاص نیاز دارد. این نوع بتن در اطراف استخرها، پیاده‌روها و راه‌ها ورودی استفاده می‌شود. همچنین از شیوه‌های حکاکی نیز می‌توان بر روی سطح بتن معماری و تزئینی استفاده کرد.

بتن تقویت‌شده با فیبر: این نوع بتن حاوی مواد فیبری است که مقاومت ساختاری بتن را افزایش می‌دهند. انواع مختلف الیاف شامل فیبر فولادی، فیبر مصنوعی و الیاف شیشه‌ای همراه با مخلوط بتن استفاده می‌شود. بتن تقویت‌شده با فیبر (Fiber-reinforced Concrete) عمدتاً برای کنترل انقباض و ممانعت از نفوذپذیری بالا استفاده می‌شود.

بتن سیال: بتن سیال (Fluid-fill Concrete) بیشتر برای درزگیری و تعمیر بخش‌هایی مانند لوله‌ها و کابل‌ها استفاده می‌شود.

بتن پیش‌ساخته: بتن پیش‌ساخته (Pervious Concrete) یکی از انواع خاص بتن‌های آماده است که تخلخل بسیار بالایی دارند. این بتن‌ها در برخی برنامه‌های کاربردی خاص استفاده می‌شوند و برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و آب باران به کار برده می‌شوند. بتن پیش‌ساخته، عمدتاً در ساختمان پارکینگ و پیاده‌روها استفاده می‌شود.

بتن متراکم  بتن متراکم یا غلتکی (Roller-compacted Concrete) با تراکم بسیار بالا و تحت‌فشار بالا تولید می‌شود و درصد آب آن بسیار کم است. بتن RCC عمدتاً در ساخت پل و سازه‌های عظیم استفاده می‌شود و از بتن معمولی سفت‌تر است. این نوع بتن به‌سختی شکل‌دهی می‌شود.

بتن خود تراکم  : بتن خودتراکم (Self-consolidating Concrete) یک نوع بتن آماده است که محتوای آب بالایی دارد و به‌راحتی و بدون نیاز به نیروی مکانیکی بالا شکل‌دهی می‌شود. این نوع بتن به‌راحتی جابجا می‌شود و در برخی واحدهای ساختاری خاص استفاده می‌شود.